Czy osoby krótkowzroczne powinny czytać bez okularów?

Witam, Spotkaem się z opinią, iż osoby krótkowidzące powinny czytać bez okularów. Ja czytając (a zawsze czytam w okularach) zauważam, że po paru minutach wzrok mi się męczy. Może to wina okularów? Czy rzeczywiście krótkowidze powinni czytać i pisać bez okularów?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zacytowana zasada jest prawdziwa, ale tylko dla osób z umiarkowaną wadą wzroku. Wszystko zależy od zaawansowania wady wzroku. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą okulistą.