Tatuaż a grupa krwi

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące związku tatuażu z grupą krwi. Czy to prawda, że osoby z grupą krwi 0RH- nie powinny decydować się na tatuaż? Pytam, ponieważ sama mam taką grupę krwi a tatuaż od bardzo dawna był moim marzeniem. Nie planuję oczywiście od razu tatuować sobie całych pleców itp - interesuje mnie niewielki motyw na ramieniu albo na kostce. Czy tatuaż przy grupie krwi 0RH- faktycznie nie powinien być wykonywany? Czy istnieje związek między tatuażem a grupą krwi? Nie wydaje mi się, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. Przeczytałam gdzieś jedynie, że robienie tatuażu nie jest zalecane dla osób z grupą krwi "minusową", ponieważ taka krew jest trudniej dostępna i w przypadku konieczności wykonania zabiegów ciężej ją dostać. Ale nie wydaje mi się, żeby w dzisiejszych czasach tatuaż wykonany w dobrym salonie powodował ryzyko zakażenia itp...  Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje i odpowiedzi. Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tatuaż to Pani samodzielny wybór, grupa krwi nie ma znaczenia. Powinna mieć jednak Pani świadomość o możliwości zarażenie się wirusami takimi jak HBV, HCV czy HIV, dlatego należy wybrać sprawdzony salon, który używa jednorazowego sprzętu.