Czy po ten lek mogę sięgać w ciąży?

Czy BOIRON Staphylococcinum 15 CH można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam, wymieniony przez Panią lek należy do leków homeopatycznych, zaś homeopatia jest gałęzią medycyny niekonwencjonalnej. Leki te działają na zasadzie pobudzenia organizmu do walki z chorobą, w przeciwieństwie do farmaceutyków medycyny tradycyjnej. Dlatego tak często stosuje się je przy przeziębieniach czy w walce z alergią. Leki homeopatyczne zawierają rozcieńczone substancje chorobotwórcze, choć stopień ich rozcieńczenia jest tak wysoki, że poddaje to w wątpliwość hipotezę o wpływie leku na organizm ludzki. Zachęcam do obejrzenia tego materiału wideo, porusza problem leków homeopatycznych: https://portal.abczdrowie.pl/bierzesz-te-leki-one-nie-dzialaja-wideo. Należy pamiętać, że pierwszą instancją, do której należy się zwracać z pytaniem o stosowanie leków jest lekarz – internista lub ginekolog prowadzący ciążę. Nie wolno stosować żadnych leków – nawet homeopatycznych – na własną rękę. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, tłumaczy w jaki sposób tworzone są leki homeopatyczne, na czym zasadza się ich działanie oraz jak należy je przyjmować: https://portal.abczdrowie.pl/homeopatia. Zdania lekarzy na temat homeopatii i leków homeopatycznych są podzielone – jedni przepisują je kobietom w ciąży z uwagi na brak działań niepożądanych, inni podkreślają, że środki te nie mają prawa działać z uwagi na znikomą ilość substancji czynnych, mogących przynieść jakąś korzyść. Być może zainteresuje Panią stanowisko lekarzy przeciwnych homeopatii: https://parenting.pl/lekarze-przeciwni-homeopatii. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.