Czy podczas przyjmowania tabletek placebo będę chroniona?

Dzień dobry. Urodziłam córkę 10 miesięcy temu. Od lutego biorę tabletki slinda nie miałam miesiączki 8 miesięcy i nadal karmie piersią. Podczas poprzedniego opakowania slinda wystąpiło plamienie w 3 tygodniu blistra i przy tabletkach placebo również delikatne plamienie. Podczas ostatniego blistra czyli obecnie krwawienie w 3 tygodniu. Tabletki biorę regularnie o stałej porze. Czy działanie jest prawidłowe? Czy podczas tabletek placebo będę chroniona?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne Slinda zgodnie z zaleceniami producenta, to jest Pani chroniona zarówno podczas przyjmowania tabletek aktywnych, jak i w trakcie pigułek placebo.

Preparat Slinda to tabletki jednoskładnikowe zawierające jedynie progestagen. Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku do działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się na skutek stosowania tej metody antykoncepcji zaliczyć można nieregularne krwawienia z dróg rodnych. Mogą one być delikatne i nie wymagać stosowania środków higienicznych lub przybierać formę intensywnego krwawienia.

Innym skutkiem ubocznym jest brak krwawienia. Zarówno jedna, jak i druga sytuacja nie wymaga podejmowania dodatkowych czynności i nie świadczy o zaburzonej skuteczności. Konsultacji z lekarzem wymagają jedynie nasilone oraz długotrwałe krwawienia.

Inne pytania o tabletki jednoskładnikowe znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-pozostania-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-jednoskladnikowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-jednoskladnikowej-tabletce-progesteronowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-jednoskladnikowe-a-brazowe-skrzepy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.