Czy podwyższony poziom prolaktyny daje takie objawy?

Mam maly problem jak bylam w styczniu na badaniu wyszla mi lekko podwyzszona prolaktyna w ciazy wtedy nie bylam i robilam test jakies 2 miesiace temu teraz mialam okres niecale dwa tygodnie temu i zauważyłam przy badaniu piersi ze przy ściśnięciu ich wydziela sie substancja o barwie rozcienczonego mleka. Co to moze oznaczac? Czytalam na internecie troche o podwyzszonej prolaktynie i podobnej sprawie no i towarzysza mi tez takie objawy jak bol przy stosunku , bol glowy te miedzy innymi ale internetowi nie mozna az tak ufac dlatego tu zadaje pytanie czy moze ktos wie co mi jest
KOBIETA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że pojawienie się wydzieliny z piersi może sugerować podwyższony poziom prolaktyny. Jeśli więc w styczniu miała Pani lekko podwyższoną prolaktynę i nie zastosowała Pani żadnego leczenia, to najprawdopodobniej objaw ten jest tego skutkiem.

W obecnej sytuacji proszę udać się do ginekologa wraz z wynikami badań. Możliwe, że trzeba będzie je powtórzyć oraz wykonać badanie USG piersi. Na tej podstawie lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie.

Poniżej umieszczamy podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mleczny-plyn-wyciekajacy-z-piersi-u-30-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mleczna-wydzielina-z-piersi-i-pomiar-prolaktyny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wydzielina-z-piersi-u-35-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.