Czy poprzez seks oralny można zarazić dziecko w łonie matki?

Dzień dobry, jestem w 16 tygodniu ciąży, mam zapalenie migdałków, bo są tam jakieś białe naloty, miałam oralny seks, a potem tradycjny z mężem. Nie pomyślałam przed seksem że mogą być skutki uboczne. Czy mogłam zarazić dziecko po oralnym seksie lub tradycyjnym, co mam zrobić, do jakiego lekarza się zgłosić, jakie badania wykonać? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli Pani mąż nie choruje na choroby przenoszone drogą płciową, to w ten sposób nie zachoruje ani Pani ani Pani dziecko. Natomiast ze względu na zapalenie gardła powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu weryfikacji rozpoznania i zastosowania odpowiedniego leczenia.