Czy powinnam mieć operację kostki w tej sytuacji?

25 lutego złamałam kostkę boczną. Zapadła decyzja o leczeniu zachowawczym - gips 5,5 tygodnia, 10 dni but Walkera. Teraz lekarz powiedział, że jest niewielkie, ale jednak przemieszczenie (2 mm). Czy decyzja o leczeniu zachowawczym jest właściwa w tej sytuacji? Jakie konsekwencje może mieć zła decyzja w kwestii zaniechania operacji?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w wielu przypadkach przemieszczenie kości może być kwalifikowane do leczenia zachowawczego, a decyzja o operacji zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar przemieszczenia, wiek pacjenta, aktywność fizyczna i ogólny stan zdrowia.

Jeżeli chodzi o konsekwencje zaniechania operacji, to są one różne, w zależności od stopnia przemieszczenia i lokalizacji złamania. W niektórych przypadkach, przemieszczenie kości może prowadzić do niestabilności stawu, ograniczenia ruchomości, trudności w chodzeniu lub problemów z funkcjonowaniem kończyny. W innych sytuacjach, pacjent może doświadczyć bólu i dyskomfortu przy wykonywaniu codziennych czynności.

Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, zalecamy konsultację u ortopedy.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-kostki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.