Czy powinnam stosować lek Siofor 850 na nadwagę?

Otrzymałam od lekarza Lek Siofor 850. Chciałam zapytać czy w związku z tym że mam nadwage ale cukrzycy brak , nie mam też insulinooporności czy ten lek mi pomoże w jaki kolwiek sposób? Jedyne zalecenie od lekarza to utrata wagi ? To po co mi ten lek? Wyniki i badania sa w normie natomiast według lekarza ICD 10 do E28 ??? Pomoże mi ktoś zrozumieć lekarza i co mam zrobić z tym lekiem? Lekarz nie chciała odpowiadać na moje pytania. POMOCY.

Lek. Paweł Szadkowski

E28 oznacza zaburzenia czynności jajników. Nie podała Pani jak ma problem z jajnikami, czy to ginekolog wypisał ten lek? Czasem w leczeniu zaspołów zaburzeń hormonalnych, jak zespół policystycznych jajników, stosuje się również Metforminę.