Czy rozwód rodziców miał wpływ na moje wybory?

Bylismy w związku prawie 5 lat i mamy ponad dwu letnie dziecko ale ostatnio a raczej już od długiego czasu nie czułam do mojego partnera kompletnie nic totalna pustka więc się rozeszliśmy lecz nadal mieszkamy razem , każde z osobna w swoim pokoju.Mam zamiar wyjechać za kilka miesięcy do innego kraju z dzieckiem on wie o wszystkim i nie robi z tego żadnego problemu ja mam tylko jedna obawę odnośnie dziecka czy nie wyrządze dziecku tym wielkiej krzywdy zabierając w inne miejsce?Nie potrafię żyć już tutaj albo może nawet od samego początku mi się tutaj nie podobało.Czuję się tak już od długiego czasu że nie mogę znaleźć swojego "miejsca na ziemi" Jak byłam dzieckiem to moim rodzice sie rozwiedli i tak się też ostatnio zastanawiałam czy to wszystko nie wpłynęło na mnie właśnie w taki sposób że teraz jako dorosła kobieta nie potrafię poukładać swojego życia.Zawsze chciałam założyć rodzine jak juz to zrobiłam to po jakimś czasie stwierdziłam że to nie jest ta moja druga połówka z która chciałam stworzyć coś trawałego.Czuję się bardzo zagubiona w tym wszystkim zawsze staram się optymistycznie podchodzić do życia ale teraz jakoś nie potrafię.A na dodatek tego wszystkiego wydaje mi się że kocham mężczyznę którego poznałam jeszcze przed ojcem mojego dziecka , chociaż nasza znajomość była bardzo krótka ja nie potrafię o nim zapomnieć a minęło juz prawie pięć lat od ostatniego spotkania.Wiem strasznie to wszystko pogmatwane ale tak właśnie to wszystko teraz wygląda u mnie.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani napisać do portalu Abc Zdrowie.

Zapytała Pani, czy rozwód Pani Rodziców wpłynął na Pani obecne życie, na to gdzie Pani jest..., jak najbardziej tak, jednak mając wiedzę o sobie, którą Pani posiada, może Pani w sposób konstruktywny minusy zamienić w plusy...

Wymagałoby to pracy, zaangażowania i tylko dobrych myśli, by na nowo poukładała Pani siebie, swoje życie i Pani Synka po swojemu.

Zapytała Pani, czy to dobra decyzja, by wyjeżdżać z kraju z Synkiem..., odpowiadam, tak, jeśli tylko zadba Pani o potrzeby Dziecka i znacząca byłaby jakość relacji.

Z mojej strony zachęcałabym Panią, by niespiesznie przyjrzeć się temu, co tak naprawdę dla Pani jest ważne...?

Myślę, że pomocny byłby dla Pani kontakt z psychologiem, by mogła Pani dotrzeć do siebie...

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani i Synka Tego, Co jest Wam najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com