Czy są jakieś sposoby, aby ulżyć dziecku i pomóc mu się pozbyć wydzieliny z gardła?

Mój syn ma 3misiące i 1tydzień, chyba wydzielina z noska spływa mu do gardła i dziecko się tym krztusi, utrudnia mu to oddychanie, nie chce leżeć. Byłam z tym u pediatry (pierwszy raz ponad miesiąc temu) i powiedział ze to sapka i może się utrzymywać nawet do 1 roku życia dziecka. Kazał nawilżać nos solą fizjologiczna. Czy są jakieś inne sposoby aby ulżyć dziecku i pomóc mu się pozbyć wydzieliny z gardła?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Można dziecko odśluzowywać przy pomocy ssaka. Jednak zabieg ten powinna wykonywać pielęgniarka. Nie powinno się go także stosować przewlekle, a jedynie w zaostrzeniach przy infekcji.