Czy stosując Betaloc mogę wypić wino?

Witam otrzymałem od lekarza Betaloc ZOK 25 ( 1 tabletka na dzień) Miałem ciśnienie ok 145/80. Moje pytanie jest takie czy moge wypić kieliszek wina lub 1-2 piwa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

substancją czynną Betaloc ZOK jest metoprolol. Substancja ta wchodzi w interakcję z alkoholem, dlatego podczas stosowania tego leku nie jest zalecane spożywanie napojów alkoholowych. Może to bowiem doprowadzić do zwiększonego stężenia metoprololu we krwi i zbyt mocnego obniżenia ciśnienia.

O możliwości nasilenia działania leku po spożyciu alkoholu informuje ulotka Betaloc ZOK.

Takie postępowanie może poskutkować zawrotami czy bólami głowy, a czasem omdleniami. Mimo, że podane przez Pana ilości alkoholu nie są duże, to istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i należy być tego świadomym.

Podobne pytanie pojawiło się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedź na nie znaleźć można po kliknięciu w link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-spozywac-alkohol-stosujac-lek-betaloc-zok.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.