Czy tabletki, które przyjmuję na łysienie plackowate mogę przyjmować w ciąży?

Dzien dobry. Biore doustnie minoxidil i polcortolon na lysienie plackowate 8 miesiecy juz i wlasnie sie okazalo ze jestem w ciazy czy moge dalej brac tabletki czy mam odstawic
KOBIETA, 38 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który dane leki przepisał oraz z ginekologiem.

Substancja czynna minoksydyl nie jest zalecana w okresie ciąży. To samo tyczy się leku Polcortolon, którego nie należy stosować w czasie ciąży. Proszę więc koniecznie poruszyć ten temat ze specjalistami. Być może znajdą oni alternatywę do wyżej wymienionych preparatów. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo maluszka.

Podobne pytanie wraz z odpowiedzią naszej ekspertki znajduje się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-prosze-o-pomoc-od-pewnego-czasu-leczylam-sie-preparatem-loxon-i-spironol-okolo-pol-roku-1.

Charakterystykę substancji czynnej, jaką jest minoksydyl, umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/minoksydyl.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.