Czy taka torbiel na jajniku powinna mnie niepokoić?

Dzień dobry , niedawno byłam u ginekologa , w badaniu USG wyszło , że mam torbiel na jajniku (Cystis Ovarii Dextrii ) o średnicy 60x35 mm . Dostałam skierowanie do szpitala na oddział ginekologiczny ,. Czy to coś groźnego
KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

torbiele jajnika są stosunkowo częstym zjawiskiem u kobiet w różnym wieku. W większości przypadków są one łagodne i samoistnie się wchłaniają lub nie powodują żadnych poważnych problemów zdrowotnych.

Jednakże, w niektórych przypadkach, torbiele mogą wywoływać objawy lub wymagać bliższego monitorowania. Dlatego lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań lub skierować do szpitala na oddział ginekologiczny, by móc je dokładniej ocenić i ustalić odpowiednie postępowanie.

Najlepiej porozmawiać ze swoim lekarzem o wynikach badań, aby lepiej zrozumieć swoją sytuację. Możliwe, że ze względu na wielkość torbieli, lekarz zdecydował, aby ją usunąć. Dzięki temu zapobiegnie się dalszym komplikacjom.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.