Czy takie objawy miesiączki są normalne?

Witam serdecznie, mam 28 lat i mam kilka problemów z którymi sama nie dam sobie rady lub nie znajdę odpowiedzi. Oto one: mój cykl miesiączkowy trwa ok 30-32 dni okres trwa ok 6 dni, przed miesiączką jakieś parę dni 4-7 z moim ciałem, dzieją się dziwne rzeczy , otóż skóra na twarzy jest zaczerwieniona, wyskakują pryszcze, 2-3 dni przed boli mnie strasznie głowa (co miesiąc), mam uczucie wysuszenia ściągnięcia nad ustami ok 2 dni , no i często jest mi słabo trochę kręci się mi w głowie i jest mi niedobrze, czy jest to normalne. Dziękuję z góry za odpowiedź.
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Problemy z cerą przed wystąpieniem menstruacji dotyczą wielu kobiet. Pozostałe objawy również nie są rzadkością, określa się je zespołem napięcia przedmiesiaczkowego. Jeśli jest to dla Pani szczególnie uciążliwe warto wybrać się  do ginekologa, który może zaproponować środki farmaceutyczne zmniejszające nasilenie bądź niwelujące dolegliwości.
Pozdrawiam