Czy ten lek jest odpowiedni na katar?

Witam od środy jestem chora mam silny kaszel i katar.. Lekarz zamiast dać jakiś syrop czy antybiotyk przepisał mi heviran i sinupret. Moje pytanie brzmi czy sinupret hamuje katar czy go nasila bo mam wrażenie że odkąd go biorę jest gorzej?.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Sinupret ma działanie sekretolityczne, to znaczy, że powoduje on rozrzedzenie śluzu w górnych drogach oddechowych, przez co może się wydawać, że jest go więcej. Ma on za zadanie odciążyć zatkane zatoki i zmniejszyć obrzęk błon śluzowych, a także odetkać nos i przynieść ulgę w chorobie, dlatego najczęściej stosujemy go w przypadku występowania zapalenia zatok.

Najprawdopodobniej lekarz nie zalecił stosowania antybiotyku, gdyż nie stwierdził obecności infekcji bakteryjnej, w przypadku której byłby jedynie skuteczny. Zalecenie stosowania Heviranu wskazuje na chorobę wirusową.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sinupret

https://portal.abczdrowie.pl/jak-skutecznie-leczyc-zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.