Czy to może oznaczać, że mogę być jednak w ciąży?

Dzień dobry Mam 50 lat Miesiączkuje choć są one mniej obfite już były i nie az tak regularnie jak wcześniej Kilka miesięcy nie współczułam Ale ostatnio doszło do zbliżenia tydzień przed spodziewana miesiączka Dwa dni po nim pojawiło się krwawienie Trwało ok 3 dni Nie wiem czy to wcześniejszy okres czy cis Innego Czy ja mogę być w ciąży? Jestem przerażona Pozdrawiam
KOBIETA, 50 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

W wieku okołomenopauzalnym cykle są bardzo nieregularne,a miesiączka może pojawić się szybciej niż zwykle lub być inna niż zwykle.

Prawdopodobniwstwo ciąży w Pani wieku jest bardzo niskie,ale jest.

Proszę zgłosić się na konsultacje do lekarza ginekologa,jeśli miesiączka nie wystąpi w kolejnym oczekiwanym terminie.

Wykonanie testu może nie dać odpowiedzi na Pani pytanie,ponieważ w wieku okołomenopauzalnym wynik może być fałszywie dodatni.

Dlatego proszę wykonać test ciążowy z krwi.

(Fizjologicznie kobiety przed menopauzą wykazują poziom hCG rzędu nie więcej niż 5,3 IU/l, z kolei kobiety po menopauzie mniej niż 8,3 IU/l. )

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska