Czy to normalne - nadmierne owłosienie i nierówne jądra?

Mam 16 lat i mam nierówno ułożone jądra. Czy to normalne? I jeszcze jedno pytanie, a mianowicie mam owłosionego dosyć członka i pośladki. Czy to też normalne?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Położenie jąder w mosznie cechuje asymetria. Lewe zazwyczaj znajduje się niżej niż prawe i jest to fizjologia (norma). Takie zjawisko ma związek z wędrówką jąder przez kanał pachwinowy podczas ich rozwoju.
Obfitość owłosienia jest zmienna osobniczo, owłosienie okolic płciowych pojawia się w czasie dojrzewania i świadczy o rozwoju drugorzędowych cech płciowych.
W związku z tym nie ma powodów do niepokoju.

Redakcja abcZdrowie.pl