Czy to subkliniczna niedoczynność tarczycy?

Subkliniczna niedoczynność tarczycy? Witam, podejrzewam u siebie w/w schorzenie. Mam 19 lat, przestałem rosnąć jakieś 5/6 lat temu, od tego czasu wzrost stoi w miejscu (169cm), a moja waga jest dość ruchoma (65-75kg). Niemal nieustannie odczuwam senność i mam problemy ze skupieniem, co pokierowało mnie na szukanie przyczyny tego stanu rzeczy. Badania które wykonałem: TSH: 4,234uIU/mL (nor. 0,358-3,700) FT3: 4,0 pg/ml (nor. 2,56-5,01) FT4: 1,23 ng/dl (0,98-1,63) Czy w/w wyniki i moje objawy są podstawą do skierowania się do specjalisty i rozpoczęcia leczenia? I czy powinienem wykonać badanie poziomu hgh, oraz rtg, aby dowiedzieć się czy mogę jeszcze urosnąć (czy jest to w ogóle możliwe?)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Niedoczynność tarczycy jest w Pana przypadku możliwa. Powinien Pan skierować się z wynikami badań do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci dodatkowe badania i skieruje Pana do endokrynologa. Pozdrawiam!