Czy udać się do specjalisty i diagnozować schizofrenię?

Mam 23 lata.Przeszukując fora o samobójstwie dotarłem do tematu schizofrenii. Zawsze myślałem, że moze po prostu mam depresje ale uswiadamiam sobie ze trwa to juz kilka lat.Dotarlem do fragmentu ksiazki Kępińskiego- "Schizofrenia" i zawazylem ze to co tam jest napisane na temat schizofrenii prostej jest jakby pisane o mnie.Cale zycie jak nieudacznik i do tego jest mi wszystko juz obojetne. Mam przypadek w rodzinie ale nie wiem czy jest to dziedziczne. Zastanawiam sie czy udac sie do specjalisty.

Schizofrenia prosta jest rodzajem schizofrenii, który występuje stosunkowo rzadko w stosunku do innych jej form. By postawić rozpoznanie trzeba przeprowadzić dokładną diagnostykę, a występowanie "obojętności" to zdecydowanie za mało, gdyż może być ona objawem wielu innych problemów i zaburzeń. Jeśli ma Pan wątpliwości dotyczące swojego zdrowia, a przede wszystkim jeśli ma Pan myśli samobójcze, najlepszym krokiem byłaby decyzja o konsultacji u lekarza psychiatry i ewentualne podjęcie odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam!

Witam Pana, jeśli jest Pan zaniepokojony swoimi myślami, odczuciami, zachowaniami, warto udać się do psychiatry lub psychologa klinicznego. Specjalista mógłby obiektywnie ocenić Pana stan psychiczny i w zależności od oceny zaproponować odpowiednią pomoc. Może się też okazać, że nie potrzebuje pan leczenia, ale wskazania miejsc, w których mógłby Pan dostać wsparcie w uporaniu się ze swoimi problemami. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Tak, jak najbardziej udać się do specjalisty - np.: do psychoterapeuty czy lekarza psychiatry. Oni po osobistym zbadaniu Panu, zaproponują stosowne leczenie.
I