Czy wyniki badania krwi mają związek z zębem?

Kobieta, 39 lat. Mam zęba 8kę, przeznaczonego do ekstrakcji. Z uwagi na obecną sytuację, nie chcę usunąć zęba. 8ka na zdjęciu rtg jest całkowicie spróchniała( w rzeczywistości jest czarna). Jeszcze nie boli, ale dziąsło jest spuchnięte dookoła zęba.Od kilku tygodni mam zapalenie dziąseł, oporne na leczenie. Od miesiąca dokucza mi także zakażenie bakteryjne skóry ucha - drobne czyraki ( są leczone miejscowo antybiotykami, bez efektu). Od miesiąca liczna WBC i neutrofili w morfologii wzrosła. Czy te wszystkie stany mogą być związane właśnie z tą 8ką? Czy powinnam usunąć ząb mimo pandemii? Jaki wybrać gabinet stomatologiczny?

Obecnie wiele gabinetów jest otwartych, część można znaleźć na stronie www.pts.net.pl/gabinety/