Czy zabieg powiększania piersi boli?

Pytanie kieruje do lekarzy jak i kobiet, które poddały się operacji powiększenia piersi implantami silikonowymi podmięśniowo. Chciałam się dowiedzieć czy uczuci naciąganych mięśni boli i jak mocne jest to naciągnięcie. I jak długo ( przez jaki czas po operacji ) czuć to ciągnięcie.?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zabieg taki, jak zresztą każda operacja może powodować ból. Szczególnie w początkowych okresach po zabiegu dolegliwości mogą być wynikiem przejściowego stanu zapalnego. Uczucie naciągnięcia mięśnia nie jest silnie wyrażone gdyż organizm szybko przystosowuje się do nowych warunków anatomicznych. Oczywiście subiektywne odczucia mogą być różne u każdej z kobiet poddających się takiemu zabiegowi.

Witam,

jest to proces bolesny i twa około 4 dni. Oczywiście każda z nas będzie odczuwała inny ból z różnym natężeniem więc trudno dokładnie oszacować.
Oczywiście - jak każdy ból - i ten jest to zniesienia.

Serdecznie pozdrawiam