Czy zachowanie mojego synka może mieć jakikolwiek związek z autyzmem?

Witam, Mam 14m syna, z mutacja Mthfr i celiakia. Syn od zawsze miał problemy ze spaniem, często chorował, odparzenia poeluszkowe po wprowadzeniu nowych produktów. Obecnie jest na diecie bezglutenowej, syn do 10m powtarzał słowa, mówił mama, baba, teraz mówi tylko iiii, pokazuje paluszkiem jak coś chce, mam z nim kontakt wzrokowy, bawi się z siostra, cieszy się jak wracam, nie unika kontaktu z innymi członkami rodziny, jest ogólnie żywym dzieckiem, śmieje się często. Martwi mnie fakt ze nie mówi, zaczął chodzić na palcach, od czasu do czasu kręci się wokół własnej osi. Czy może to świadczyć o zaburzeniach ze strony autyzmu ? Z góry dziękuje za odpowiedz

Witam,
wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub u psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Trzeba porozmawiać z psychologiem, który oceni funkcjonowanie dziecka.
Niestety na podstawie opisu nie da się tego stwierdzić. Potrzeba szczegółowego wywiadu i obserwacji dziecka, które może wykazywać na przykład trudności w obszarze Integracji Sensorycznej.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu