Czy zastosowanie tych czopków może wpłynąć na szczepienie?

Witam, wczoraj wieczorem szczepiłem się 3 dawką na COVID19 - preparatem firmy Pfizer. Dziś rano poczułem, że rozwijają mi się hemoroidy więc zastosowałem czopek Proktosedon. Dopiero po południu zreflektowałem się, że nie powinno się łączyć szczepień i tymi czopkami. Czy coś złego może się wydarzyć, czy szczepionka się przyjmie?

Nic złego z tego powodu się nie wydarzy. Teoretycznie hydrocortyzon ma działanie immunosupresyjne, proszę więc nie stosować tych czopków przez 2 tygodnie. Dawka tego leku i sposób podania powodują, że działanie immunosupresyjne jest znikome.