Czy zastrzyk z botoxem na szczelinę odbytu jest bolesny?

Witam mam zdiagnozowana szczeline odbytu zalecone uzywanie dilalatora z mascia znieczulajaca raz dziennie ale nie widze poprawy zastanawiam sie nad zastrzykiemz botoxu ale obawiam sie bolesnosci tego zabiegu{iniekcja w zwieracz} Czy wstrzykniecie jest bardzo bolesne czy mozna zastosowac jakies znieczulenie?? pozdrawiam pawel
ponad rok temu

Oczywiście taki zastrzyk nie powinien być bolesny, ponieważ zazwyczaj podawany jest po znieczuleniu miejscowym śluzówki ujścia odbytu (znieczulenie w formie iniekcji lub żelu).