Dieta dla 18-letniej dziewczyny

Dzień dobry. Moje pytanie kieruję do Dietetyków. Mam 18 lat i ważę 58 kg chciałabym schudnąć do wakacji i mieć płaski brzuch. Najbardziej chciałabym schudnąć z brzucha ud i boczków. Co mam robić by nie mieć cellulitu. Co mam robić by przez te miesiące do wakacji schudnąć. Jakie ćwiczenia.

Witam,
Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy jest u Pani konieczna redukcja masy ciała, ponieważ nie podaje Pani swojego wzrostu. Do obliczenia podstawowego wskaźnika - BMI jest on niezbędny. Jednak z diety na pewno warto wyeliminować niezdrowe przekąski, podjadanie pomiędzy posiłkami, potrawy tłuste czy słodycze. Ponadto warto jeść mniej lecz częściej (4-5 razy dziennie) o stałych porach. Dieta powinna być urozmaicona - bogata w warzywa i owoce (owoców staraj nie spożywać się po południu), które są źródłem cennych witamin i minerałów oraz lekkostrawna i bogata w pełnowartościowe białko - ryby, białe mięso, chude sery. Ważne jest także wypłukiwanie toksyn z organizmu w czym pomoże spożywanie wody mineralnej niegazowanej. Dodatkowo na pozbycie się cellulitu bardzo dobrze działa oczywiście aktywność fizyczna.

Pozdrawiam
Daria Ratajczak

Aby schudnąć należy regularnie ćwiczyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe, tzn:

- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy

Jeżeli chodzi o ćwiczenia, najważniejsze jest to aby były one wykonywane regularnie (2-3 razy w tygodniu), proszę więc wybrać aktywność, którą Pani lubi.

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska