Dlaczego lekarz nie przepisał leczenia podczas wykrytego stanu zapalnego w ciąży?

Jestem w 15 tygodniu ciąży. Na początku ciąży lekarz zrobił mi cytologię. z której wynika że mam stan zapalny.
Diagnoza: Uprzejmie zawiadamiamy, że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny warunkowo. Przyczyny: - rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Szczegółowy opis: Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Uwagi: Bardzo intensywny stan zapalny.
Zalecenia: powtórzenie badania cytologicznego po leczeniu przeciwzapalnym.
Mój lekarz prowadzący powiedział mi na ostatniej wizycie, że tak czasem się zdarza w ciąży. Nie zalecił żadnego leczenia, dlatego się martwię, czy nie powinnam zmienić lekarza skoro nic nie robi z tym zapaleniem. Czy to jest niebezpieczne w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że powinna Pani nie tyle zmienić lekarza, co porozmawiać z tym, który prowadzi ciążę, na nurtujący Panią temat. Być może nie do końca się Państwo zrozumieli, może lekarz nie doczytał wyniku? Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinna Pani dokładnie wypytywać lekarza, tak aby wszystko było jasne zarówno dla Pani, jak i dla niego.

Najlepiej byłoby pobrać wymaz z szyjki macicy na badanie bakteriologiczne, które umożliwi identyfikację patogenu powodującego zapalenie i dobranie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!