Dlaczego mam takie objawy ze strony głowy?

Witam od pewnego czasu zmagam się z niepokojącymi objawami mianowicie ucisk w głowie w różnych miejscach zawroty głowy mdłości które utrzymują się przez większość dnia bez wymiotów czasami lekki nie wiem czy można nazwać to bólem pieczenie na czubku głowy lub czole czasami słabszy wzrok przy przeżywaniu ból karku z tyłu boję się że to guz mózgu a do neurologa mam termin dopiero pod koniec miesiąca proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na Pańskie pytanie, chcielibyśmy zachęcić do próby podjęcia kontaktu z lekarzem neurologiem lub lekarzem rodzinnym za pomocą teleporady. Jako że objawy, które Pana niepokoją trwają już jakiś czas, to na pewno konsultacja lekarska jest wskazana. W pytaniu wspomina Pan o ucisku, bólu, pieczeniu czubka głowy. Mówi Pan także o zawrotach głowy, zaburzeniach ostrości widzenia oraz bólach karku. Bez wątpliwości te objawy wymagają dokładniejszej diagnostyki. Lekarz specjalista podczas wizyty miałby możliwość przebadania Pana, przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu, a także zlecenia wykonania badań obrazowych np. MR lub TK. Dodatkowo mógłby zaproponować wykonanie niektórych badań krwi zarówno tych ogólnych jak i specjalistycznych. Możliwe, że sam wywiad dałby jakąś podpowiedź i możliwe byłoby wdrożenie leczenia, jeśli są to napięciowe lub migrenowe bóle głowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.