Dlaczego mam te krwawienia po oddaniu stolca?

Witam kwawiłem po oddaniu z odbytu więc poszedłem do hirurga,trzy miesiące temu miałem kolonoskopie I miałem usunięty polip,ale krwawienie nadal było,więc następna kolonoskopia i nic nie wykazało,czysto,badania krwi w porządku,a mi dalej pokazuje się krew na końcu po oddaniu stolca,mam gazy,juzsam niewiem co mam robić?proszę o pomoc..pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli ma Pan możliwość, to proszę udać się do proktologa. Lekarz ten specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób związanych z końcowym odcinkiem układu pokarmowego. Jednostki chorobowe obejmują więc jelito grube i odbytnicę.

Krew pojawiająca się po oddaniu stolca może być związana z żylakami odbytu (zwanymi hemoroidami), szczeliną odbytu, polipami, zapaleniem odbytnicy, a nawet nowotworem jelita grubego.

Kolonoskopia to odpowiednie badanie, które być może będzie wymagało powtórzenia. Inne przydatne badania to anoskopia (badanie końcowego odcinka odbytnicy i kanału odbytu) oraz rektoskopia(endoskopowe badanie odbytnicy).

Problem ten został również opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.