Dlaczego nie mogę odkrztusić zielonej flegmy od dłuższego czasu?

Dzień dobry. Od dwóch tygodni nieskutecznie walczę z trudnościami w odkrztuszeniu zielonej flegmy z dróg oddechowych. Lekarz po osłuchaniu mnie tydzień w tydzień wykluczył zapalenie oskrzeli/płuc. Wzięłam do tej pory dwa antybiotyki (Amotaks i Sumamed), ACC 600mg przez 6 dni oraz syrop Pecto Drill. Niestety problem trwa nadal. W ciągu dnia są może 2-3 godziny po wstaniu kiedy udaje mi się cokolwiek odkrztusić. Nadal odrywa się ta zielona wydzielina. Robiłam dwa apteczne testy antygenowe w kierunku Covid-19. Oba wyszły ujemne. Dziś od lekarza otrzymałam tabletki Erdomed oraz inhalator Mifloride 0,4. Mam skierowanie na RTG płuc. Lekarz twierdzi, że przeszłam Covid-19. Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się tak uporczywa infekcja. Najgorsze, że od tego kaszlu boli mnie dosłownie cała klatka piersiowa. Czy lekarz rzeczywiście może mieć rację co do zarażenia się wirusem Covid-19 ? Jestem trzykrotnie zaszczepioną osobą.

Ból klatki piersiowej przy kaszlu może odpowiadać bólowi opłucnowemu, charakterystycznego dla infekcji COVID-19. Uważam, że wdrożenie leku przeciwzapalnego w inhalacjach to prawidłowe postępowanie, warto także dodać komponentę rozkurczającą oskrzela (np. salmeterol). Proszę pamiętać, że przy stosowaniu mukolityków (takich, jak ACC czy Erdomed) należy spożywać dużą ilość płynów. Przy trudnościach w opanowaniu objawów warto rozważyć inhalacje z inhalacje z roztworu kwasu hialuronowego i soli fizjologicznej oraz (jeżeli dolegliwości się nie wycofają) leki przeciwhistaminowe i montelukast.