Dlaczego odczuwam to zatykanie w sercu?

Dzień dobry, mam 22 lata i od jakiegoś czasu odczuwam dziwne "zatykanie" w sercu, jakby serce zamierało na chwilę albo podskakiwało do gardła. Czasem mam te objawy kilka razy dziennie czasem nie mam tego nawet miesiąc. Trwa to ok. Sekundy i wszystko wraca do normy. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Warto opisane objawy omówić ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym.

Opisane objawy wskazują dokładnego wywiadu oraz przeprowadzania badania fizykalnego oraz wykonania na miejscu EKG spoczynkowe które pozwoli na ocenę niepokojące Panią objawy i zlecenie odpowiedniego zalecenia do stanu zdrowia.

Może się okazać w trakcie przeprowadzenia badania, że wymagana jest rozszerzenie diagnostyki o USG serca, laboratoryjnej oraz np holter EKG 24 godzinny ale to już po wstępnych badaniach zdecyduje lekarz.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk

Le