Dlaczego odczuwam wewnętrzny niepokój mając 19 lat?

Witam. Mój problem dotyczy głownie pod względem nerwowym. Od dłuższego już czasu odczuwam wewnętrzby niepokój. Gdy wstaje zaczynam czuć niepokój, coś w stylu stresu ( nawet nwm czym, nie chce się stresować i wiem,że nie mam powofu), serce zaczyna bardzo mocno bić. To samo dzieje się w ciągu dnia oraz gdy kłade się spać. Bardzo dużo przez to śpie. Podkreślam, że nie chce się stresować i bać, ale to wychodzi samo z siebie. W dodatku jestem bardzo pewną siebie osobą. Również jak z kimś wychodze bardzo mocno się wewnętrznie stresuje, chociaż wiem, że dam rade. Najbardziej przeszkadza mi uczucie niepokoju, ponieważ serce mocno bije, momentami trzesie mi się ręka lub nawet jedna noga. Z czego może to wynikać ?

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Utrzymujący się niepokój, kołatanie serca i pozostałe objawy
mogą wskazywać na rozwijające się zaburzenia lękowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się nasilać
i mogą prowadzić do pogarszania się Pani stanu zdrowia
psychicznego.
Zachęcam Pana do skonsultowania swojego problemu
z psychologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl