Dlaczego podczas przełykania mam zawroty głowy?

Przy przełykaniu mam bardzo duże zawroty głowy wręcz mnie odcina ,ale w 95 procentach zawsze jest to na początku picia ,jedzenia .Prawie zawsze mam to przy jedzeniu owocow cytrusowych .Są to bardzo uciążliwe dolegliwości i bardzo niepokojące .Dziękując za odpowiedź lub podpowiedź
MĘŻCZYZNA, 48 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie bez przeprowadzenia odpowiednich badań. Jedna z możliwości, o której Pan wspomniał, to reakcja na spożywanie owoców cytrusowych. Mogą one zawierać kwas cytrynowy, który może działać drażniąco na niektóre osoby i powodować objawy takie jak zgaga, czy niestrawność.

Powinien Pan zacząć od wizyty u gastroenterologa, który sprawdzi, czy z przewodem pokarmowym jest wszystko w porządku. Można także wykonać testy na cukrzycę, która może powodować podobne problemy (np. spadek cukru po zjedzeniu posiłku).

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.