Dlaczego pojawił się duży wylew krwi?

Witam, wczoraj mój dziadek (l. 90) miał podawaną krew z powodu rzekomej głębokiej anemii. Kilka dni wcześniej pielęgniarki miały problem z założeniem wenflonu z powodu odwodnienia i złego stanu żył. Dzisiaj na lewej ręce od wewnętrznej jej strony można zauważyć makabryczne wylew krwi pod skórę (od nadgarstka aż prawie po samą pachę), w prawie czarnym kolorze. Co może być powodem?

Trudno powiedzieć bez znajomości wywiadu i wyników badań dziadka. Jedną z przyczyn może być słaby stan naczyń krwionośnych, który często widujemy u osób starszych. Przy problemach z wkłuciem powstają wtedy tak duże siniaki.