Dlaczego widzę zastój na wadzę?

Witam. Stosuję dietę od 2 tyg. W ponad tydzień schudłam 2 kg. Teraz od 3 dni widzę zastój na wadze. Dlaczego tak jest? i ile będzie to trwać ? Nie rezygnuje z diety, jem tak jak wcześniej - 1000 kcal. Nie podjadam i staram się jeść posiłki bogate w podstawowe wartości odżywcze. Regularnie. Wszystko ok, tylko dlaczego ten zastój? Dodam, że mam 163 cm wzrostu i obecnie 59 kg. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc, przyda się bardzo. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie Pani nadwagi, dlatego nie widzę konieczności stosowania tak rygorystycznej diety odchudzającej. Chwilowy brak efektów nie jest powodem do zmartwień. W ciągu 3 dni mało może się zmienić, w grę wchodzi także okres miesiączki, intensywność ćwiczeń i wiele innych czynników. Zdrowa i dobrze dobrana dieta powinna dawać efekty - od 0,5 kg do 1 kg na tydzień. Jednak nie widzę konieczności stosowania jej u Pani. Należałoby tylko zmienić jakość produktów, bez liczenia kalorii oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Prawdopodobnie da to wymierne efekty jak dieta.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem
http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zywieniowa-na-diecie

Pozdrawiam