Dlaczego wyleczenie szpiczaka jest możliwe jedynie u nielicznych?

Szanowni Państwo, Mam pytanie, Dlaczego wyleczenie szpiczaka jest możliwe jedynie u nielicznych? Czy wynika to z dużych kosztów leczenia czy z różnych odmian szpiczaka, które nie wszystkie reagują na leczenie?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Według najnowszych badań całkowite wyleczenie szpiczaka nie jest w zasadzie możliwe, ponieważ nawet po przeszczepie i utrzymywaniu leczenia podtrzymującego w organizmie nadal utrzymują się niewielkie ilości komórek nowotworowych. Choroba ta pozostaje wtedy w remisji, jednak wraz z czasem może ona powracać.

Podatność na skuteczność terapii jest indywidualna i zależy również od stadium, w którym została wykryta choroba.

Więcej informacji na temat szpiczaka znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-szpiczak-mnogi

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-szpiczaka-mnogiego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.