Długie cykle miesiączkowe i powiększone jajniki

Dzień dobry, moim problemem są długie cykle miesiączkowe. Z lipcem 2014 zaprzestałam stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Od tamtego czasu cykle się wydłużały, 30, 34, aż były 36-37 dniowe. W tym dwa cykle 54-55 dniowe. Po ostatnim takim udałam się na badanie usg w 9 dniu cyklu. Pani nie chciała nic wyjaśnić, slyszalam tylko jak dyktuje wynik: jajniki powiększone (jeden miał 4,3 czegoś), liczne pęcherzyki, endometrium podwójne. Co to oznacza? Bo czytam w internecie o rakach i innych guzach. :(

Piotr Pilarski

Za pewne jest Pani w trakcie diagnostyki. Nie jestem w stanie określić przyczyny Pani dolegliwości na podstawie tak szczątkowych informacji. Powinna Pani otrzymać wynik na papierze jeśli nie to można o niego poprosić w rejestracji. Sugeruję stosować się do zaleceń ginekologa.

Pozdrawiam.