Dopytanie o prosaki, krostki na penisie

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/popularne-prosaki-czy-moze-inne-zmiany-na-skorze-penisa To mój pierwszy temat, chciałbym jeszcze zadać pytanie, dotyczące tego samego, lecz występujące na żołędzi (całej, nie tylko u dołu) mniejsze krostki. Dodatkowo uzupełniając poprzednie pytanie: proszę panią o odpowiedzi również wypunktowane. 1. Więc są to prosaki? 2. Różnie o nich piszą - znikną, nie znikną? 3. Mam je od powiedzmy 2 lat (aktualnie mam 18) - czy jest jakiś średni czas ich występowania? 4. Da się ich pozbyć (po prostu osobiście mi się to nie podoba), a w grę wchodzą raczej sprawy kosmetyczne typu maść, etc.

ponad rok temu

A więc odpowiadam:

1. Są to najprawdopodobniej rozszerzone ujścia gruczołów łojowych.
2., 3. Trudno powiedzieć jednoznacznie.
4. Raczej nie da się ich pozbyć. Nie ma kremów kosmetycznych ani zabiegów, które niwelowałyby ich obecność. Niektórzy mężczyźni tak mają i jest to w granicach szeroko pojętej normy.