Kwetaplex a przerwa w przyjmowaniu

Witam,biorę tabletki kwetaplex, jednak nie wziełam, przez 2 dni, ponieważ w jeden dzień była impreza, i wypiłam drinka, a na drugi dzień wypiłam piwo, więc nie brałam kwetaplexu, dzisiaj jednak chciałam wziąść czy mogę ? nie będzie żadnych skutków ubocznych?? mam nerwicę natręctw i martwię się, że jak na dłużej przestanę stosować kwetaplex to obawy wrócą.. Zastanawiam się również jak wygląda kwestia łączenia kwetaplexu z alkoholem. Czy można tego samego dnia wziąć lek i wypić alkohol czy raczej nie powinno się łączyć kwetaplexu z alkoholem? Zgubiłam gdzieś ulotkę i nie mogę znaleźć żadnej informacji w tej sprawie.. Chciałam też zapytać o jakieś tańsze zamienniki kwetaplexu - czy istnieje na rynku lek, który sprawdzi się równie dobrze, ale będzie miał bardziej przystępną cenę? proszę o odpowiedz..

Kwetiapina (Kwetaplex) jest lekiem, który wprowadzamy stopniowo zwiększając dawki, od małej do docelowej. Postępowanie takie ma na celu uniknięcie lub zminimalizowanie działań niepoążądanych. W pytaniu nie podaje Pani jaką dawkę Pani przyjmuje ani jaka jest postać kwetiapiny (o natychmiastowym czy przedłużonym uwalnianiu). W każdym razie po 2-dniowej przerwie w leczeniu zazwyczaj proponujemy pacjentom podobny schemat zwiększania dawki jak w przypadku wprowadzania tego leku po raz pierwszy.