Dyskopatia i opis tomografii

WItam, stwierdzono u mnie dyskopatię. Opis tomografii: Wyrównana lordoza lędźwiowa. Na poziomie L4/L5 koncentryczna wypuklina krążka m/k o szer do 3,2mm sięgająca korzeni L5 z niewielkim ich odkształceniem , szczególnie lewego. Na poziomie L3/L4 wypuklina kr m/k bez cech ucisku korzeni. Na poziome L5/S1 wąski krążek m/k sięgając y przedniej powierzchni worka oponowego ? wymiar ap kanału zwężony do 9,8mm. Na pozostałych poziomach min wymiar ap kanału 12,6mm. Wymaga operacji ?

Witam,
Badanie tomografii jest badaniem dodatkowym. Zasadnicze znaczenie maja Pana objawy kliniczne. W koncu chirurg operowalby Pana a nie tomokomputer, prawda? Czesto jest tak, ze obraz tomografii nie zgadza sie z objawami klinicznymi a te sa zawsze najwazniejsze. Nie znajac Pana objawow i zbadawszy Pana nie moge bardziej dokladnie odpowiedziec na Pana pytanie.