Fałszywe postrzeganie rzeczywistości u osoby chorującej na nerwicę natręctw

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z nerwicą. Prawdopodobnie jest to nerwica natręctw. Mój problem dotyczy pracy. Albo sam rezygnuję albo mnie zwalniają. Uważam, że jest to wynik fałszywego postrzegania rzeczywistości. Jest to związane np. z tym, że idę do pracy która jest poniżej moich kwalifikacji albo po prostu nie chcę jej wykonywać, tylko robię to wyłącznie dla pieniędzy. Kręcę się tak w kółko już kilka lat. Mój wiek to 29. Obecnie nie podejmuje prób pracowniczych, bo muszę coś zmienić.

Witam serdecznie.
Leczenie zaburzeń nerwicowych oprócz ewentualnej farmakoterapii wymaga przede wszystkim podjęcie psychoterapii. Myślę że jej podjęcie w znaczący sposób pomogłoby Panu uporać się z nękającymi Pana problemami.