Gdzie otrzymać skierowanie do placówki odwykowej?

Czy żeby otrzymać skierowanie do placówki odwykowej (dobrowolnie) potrzebne jest ubezpieczenie? jestem osobą bezrobotną zarejestrowaną w urzedzie pracy. jesli tak gdzie udac sie po takie skierowanie?

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Do Placówki Odwykowej -leczącej ambulatoryjnie nie potrzeba skierowania.Można się zgłosić w każdej chwili.Placówki stacjonarne- zazwyczaj wymagają skierowania,które można uzyskać w przychodni odwykowej.Gdy wymagane jest odtrucie- potrzebne jest skierowanie od lekarza( psychiatry, lub ogólnego). Przy rejestracji podasz informację ,czy jesteś ubezpieczony, czy nie.Ta informacja potrzebna jest dla placówki leczącej. Pacjenci nieubezpieczeni nie płacą za leczenie - w placówkach prywatnych- nie mających kontraktu z NFZ płaci każdy pacjent.
Jadwiga Broniś- psycholog ,psychoterapeuta

Warto poszukać placówki, w której chciałby Pan podjąć leczenie. W większości tego typu placówek telefonicznie można uzyskać informacje o niezbędnych warunkach, które trzeba spełnić w celu przyjęcia na leczenie. Często także proponowana/wymagana jest pierwsza konsultacja diagnostyczna w wybranym ośrodku, która kwalifikuje na terapię,