Gdzie znaleźć przepisy na żywienie po operacji jelita grubego?

Witam. Mama jest 12dni po operacji. Wycięto ok 75 cm jelita grubego, Był guz, nacieki, a w wężle chłonnym znaleziono komórki rakowe. Czeka nas wizyta u onkologa i dalsze leczenie. Mama bardzo schudła. Gdzie znajde przepisy jakie potrawy gotować, co mama może i powinna jeść, aby przytyć, wzmocnić się? Z góry dziękuję za pomoc. Beata I.

Pani Beato,

dieta mamy powinna być zależna od aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia. Przypuszczam, że pacjentka potrzebuje diety łatwostrawnej, bogatoenergetycznej.

Radziłabym jednak zgłosić się czym prędzej do dietetyka, aby dokładnie przeprowadził wywiad dietetyczny i dopasował dietę do aktualnych potrzeb Pani mamy.

Zapraszam do kontaktu

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/

Witam,

Sugerowałabym stosowanie posiłków lekkostrawnych i bogatoenergetycznych, ze względu na fakt iż bardzo schudła. Niestety nie jestem w stanie doradzić nic więcej ponieważ nie znam aktualnego stanu zdrowia. Warto odwiedzić dietetyka aby na podstawie aktualnego stanu zdrowia mógł dopasować odpowiednie odzywianie.