Guz o rozmiarach 9.9 mm

Czy guz o wielkosci 9.9 mm to duzy guz??w zaawansowanym stadium?

Mikołaj Cyganok

Witam! Na podstawie podanych informacji trudno wywnioskować, który wymiar guza Pan/Pani podała. Jeżeli jest to wymiar z opisu badania USG, to zapewne chodzi o średnicę zmiany. Proszę sobie narysować na kartce okrąg o średnicy 10 cm, co w przybliżeniu odzwierciedli wielkość opisywanej zmiany w jednej płaszczyźnie. Wymiar guza nie jest jedynym kryterium branym pod uwagę przy ocenie zaawansowania klinicznego, dlatego też niemożliwa jest taka interpretacja na podstawie zamieszczonych przez Panią/Pana danych. Sugeruję skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem.