Guzek tarczycy w badaniu USG a jego brak w rezonansie magnetycznym

Na badaniu usg wykryto u mnie guzek na lewej stronie tarczycy o wielkosci 10mm. Takie usg powtarzalam u 2 innych lekarzy i wybik taki sam.Zrobilam takze rezonans magnetyczny i wyszlo mi ,ze jestem zdrowa i nie mam zadnego guza wszystko jest dobrze. Dlaczego az takia roznica w wynikach? W co mam wierzyc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie mając możliwości przeanalizowania badań nie można określić który wynik badania jest wiarygodny. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.