Interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego

Witam bardzo proszę o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego.Badanie MR kregoslupa szyjnego wykonane w sekwencjach FSE,fr.FSE,2D,MERGE,3D Cosmic w obrazach T1 i T2-zaleznych uwidocznilo bulging krazka miedzykregowego C4-C5.C5-C6 powodujący modelowanie worka oponowego.Przepuklina krazka miedzykregowego C6-C7 w postaci protruzji pośrodkowo-prawobocznej uciskającej worek oponowy oraz nerw rdzeniwo prawy C7.Rdzen szyjny bez uchwytnych zmian patologicznych Bardzo proszę o szybka odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu można wnioskować iż zmiany mają charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i w największym stopniu przeciążeniowy. Stan taki może się pogłębiać. Wskazana konsultacja z neurochirurgiem.