Interpretacja wyniku echokardiografii

prosze o interpretacje mojego echo serca ja kobieta lat 31 .bez nałogów ,lekko otyła ,Płatki zastawki mitralnej-pogrubiały na szcycie przedni płatek ,przeciwstawnie ruchome,telesystoliczny prolaps przedniego płatka mitralnego.zastawka aortalna trójpłatkowa . płatki cienkie, separacja prawidłowa. Osierdzie wgranicach normy. Doppler: niedomykalność mitralna śladowa. niedomykalność trójdzielna śladowa, niedomykalnosć płucna śladowa , prawidłowy profil napływu mitralnego , prolaps mitralny,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa. Stan serca i jego struktur nie jest katastrofalny choć odbiega od normy. W dużej mierze zależy to od nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii i obecności miażdżycy.