Interpretacja wyniku EKG przed operacją kręgosłupa

Witam. Bardzo prosilabym o pomoc.Robiłam ekg do operacji kręgosłupa i opis jest taki:rytm miarowy zatokowy o częst.75/min.Oś elektryczna serca nieodchylona.Brak progresji R V1-4,horyzontalne obniżki ST-0.5mm V5-6.Pa 120 ms. Kończyste zał.T V3-5.Ten wyraz 'kończyste' to na pewno brzmi inaczej ale ja tak to odczytałam, w końcu po lekarzach trudno jest dobrze tekst czytać:] Bardzo proszę o wytłumaczenie o co w tym wszystkim chodzi. Z góry dziękuje za pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pani opis EKG mieści się w granicach normy. Jedynie szpiczaste załamki T mogą świadczyć o hiperkaliemii (podwyższonym stężeniu potasu we krwi). Z pewnością zostanie to zweryfikowane na podstawie wyników badań krwi rutynowo wykonywanych przed zabiegiem operacyjnym. Nie ma powodów do niepokoju. Może być Pani poddana zabiegowi operacyjnemu.