Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego głowy

Wyniki Badań: Pojedynczo drobne ognisko hiperintensywne w obrazach T2 położone podkorowo w prawym płacie skroniowym - odpowiada najpewniej ognisku naczyniopochodnemu. Co to oznacza? Jakie kroki należy wykonać w celu leczenia?

Witam!
Opisana zmiana jak sugeruje radiolog ma podłoże naczyniopochodne znaczy to, że mogła powstać na skutek małego niedokrwienia tkanki mózgowej. Takie zdarzenie mogło przejść nawet bezobjawowo i tylko MR je uwidocznił. Aby mówić o leczeniu należy dysponować dokładnym wywiadem oraz badaniem neurologicznym, w związku z tym konieczna jest konsultacja neurologiczna. Z uwagi na Pana wiek podany w formularzu - 35 lat, warto wykryć dokładną przyczynę. Generalnie w takiej sytuacji nie ma swoistego leczenia, natomiast warto stosować profilaktykę wtórną udaru, czyli eliminować czynniki ryzyka udaru oraz ewentualnie stosować leki przeciwpłytkowe np. acard. W związku z tym należy zaprzestać ewentualnego palenia papierosów, spożycia alkoholu, w razie konieczność leczyć nadciśnienie lub cukrzycę itd. Proponuję skonsultować problem z neurologiem. Pozdrawiam serdecznie!