Jajka w jadłospisie u rocznego dziecka

Mam pytanie odnośne podaży jajek małym chłopcom. Słyszałam opinie, że nie powinni oni jeść dużych ilości jajek, bo źle wpływa to na stan jąder. Ale nie wiem, ile w tym jest prawdy i czy przypadkiem nie jest to jakiś zabobon. Ile jajek tygodniowo powinien jeść roczny czy dwuletni chłopczyk? pozdrawiam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zalecane są 3-4 jaja na tydzień, w tej ilości może Pani kupować z ferm ekologicznych ( z certyfikatem)

Pozdrawiam serdecznie