Jak długo po poronieniu miesiączki będą nieregularne?

Dzień dobry!
Mam pytanie odnośnie do nieregularności miesiączek. 13 września miałam zabieg łyżeczkowania po poronieniu w 16 tygodniu cyklu. Okresu dostałam równo miesiąc po zabiegu, czyli 13 października. Teraz czekałam na następną, ale do tej pory nie mam okresu, za to mam biało-żółty śluz i żadnych innych objawów.
Mój cykl przed ciążą był regularny i trwał 29 dni. Ostatnio miałam lekką infekcję, jestem bardzo przemęczona, zestresowana, niewyspana i ostatnio często piłam alkohol. Czy te fakty mogą mieć wpływ na spóźnienie miesiączki, czy raczej mogę podejrzewać ciążę?
Bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Na regularność cyklu ma wpływ wiele czynników m.in.: tryb życia, klimat, czynniki psychogenne.
Wydaje się, że cykle miesięczne powinny powrócić do normy sprzed ciąży skoro pojawiło się typowe krwawienie miesięczne.
Nie można wykluczyć ciąży, jeśli doszło do niezabezpieczonych stosunków lub do zabezpieczonych mało skutecznymi metodami. Jednakże zazwyczaj rzadko dochodzi do zapłodnienia w 2. cyklu po łyżeczkowaniu (zależy to również od wykonania zabiegu).

Proponuję wykonać test 14 dni po stosunku, a następnie skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl